A może drzwi przesuwne?

Jest czas na wystrój wnętrz i nie dokładnie przemyśleliśmy drzwi do garderoby, spiżarni czy schowka w domu? A normalne drzwi nie będą spełniały swojej funkcji bo zastawią nam pokój albo nie będzie możliwości ich otworzenia. Jest na to sposób!

Do zaproponowania mamy drzwi łamane. Wyglądają prawie jak normalne drzwi, ale po ich otwarciu skrzydło zasłania część ściany . W skład takich drzwi wchodzi skrzydło, wózki z kółkami,prowadnica oraz elementy blokując i to dzięki nim mamy pewność, ze drzwi będą stabilne.

Skrzydło wykonane jest z drewna lub płyty wiórowej albo PCV. Może być ono pełne lub przeszklone w zależności od tego jaki model wybierzemy. Praktycznie wszystkie modele dostępne na rynku można wykonać w postaci drzwi łamanych. Skrzydła drzwi łamanych dostępne są w różnych rozmiarach. Można je również zamówić o nietypowych wymiarach. Prowadnice jakie są zastosowanie w systemie naściennym jest aluminium lub stal. Stalowa jest dużo tańsza, ale drzwi chodzą po niej głośniej. Prowadnica nie może być krótsza niż szerokość czterech skrzydeł.
Skrzydło drzwiowe zawiesza się na 
wózkach (z dwoma lub czterema kółkami) umieszczonych w prowadnicy. Wykonane są one ze stali (niepowlekanej lub pokrytej teflonem) albo z tworzywa sztucznego, na przykład z twardego nylonu. Wielu producentów oferuje wózki z łożyskami, dzięki którym przesuwanie skrzydeł jest znacznie łatwiejsze. Wózki z łożyskiem igiełkowym (systemem walców) i kółkami na trzpieniu teflonowym przesuwają się lekko i cicho.Bezpłatny pomiar Wycena online