Zazwyczaj przy wyborze drzwi wewnętrznych pierwsze pytanie od sprzedawcy jakie pada to przylgowe czy bezprzylgowe. I wtedy zastanawiamy się co to w ogóle jest.

Ościeżnica przylgowa to tradycyjna ościeżnica, która utrzymuje skrzydło drzwiowe. Standardowo skrzydło utrzymuje się na dwóch zawiasach, jeżeli przekroczy ono pewną wagę trzeba dołożyć 3 zawias, który jest za dopłatą.

Ościeżnica bezprzylgowa to już jest nowoczesna technologia. Rozwiązanie na schowanie zawiasów. Wygląda to o wiele bardziej estetycznie,ale ich cena również się wtedy podnosi. Ościeżnica bezprzylgowa skonstruowana jest tak, że skrzydło drzwi i ościeżnicy mają dopasowane do siebie krawędzie i przywierają ściśle do siebie po całym obwodzie. Od strony otwarcia drzwi, skrzydło drzwiowe osadzone na ościeżnicy wtopione jest w jej grubość i po zamknięciu tworzy z nią jedną płaszczyznę. I zazwyczaj w tym rozwiązaniu zawiasy są ukryte, co daje drzwiom nowoczesność .

WAŻNA uwaga, że nie na wszystkie otwory można zamontować ościeżnicę bez przylgi ze względu na dopasowanie konstrukcji skrzydła i ościeżnicy. Mamy do wyboru również ościeżnice stałą , która jest węższa niż grubość muru, regulowana zachodzi na mury do 2 cm, jest to tzw zakres regulacji. Dla minimalistów najlepszym rozwiązaniem będzie ościeżnica ukryta, która pozwala na to, aby drzwi nie wyróżniały się i były równe z płaszczyzną na ścianie. Po wykończeniu ościeżnica jest niewidoczna dla klienta.

Bezpłatny pomiar Wycena online