Samodzielny montaż drzwi wewnętrznych.

Po trudnym wyborze drzwi wewnętrznych, etap na kupnie wcale się nie kończy, przed nami zostaje jeszcze montaż drzwi. Dopiero po osadzeniu ich na ścianach praca z montażem drzwi zostaje zakończona .

Jeżeli chcesz zaoszczędzić pieniądze, można wykonać ten montaż drzwi samodzielnie w swoim mieszkaniu lub domu. Drzwi zewnętrzne są sprzedawane każda z części osobno. Skrzydło drzwi wynosi jedna cena do tego należy doliczyć sobie ościeżnice i klamki, w sytuacji gdzie drzwi maja pasować do łazienki trzeba doliczyć sobie również podcięcie wentylacyjne, które jest niezbędne,ponieważ musi być odpowiednia wentylacja w pomieszczenie poza wywietrznikami gdzie powinny być zamontowane w toalecie lub łazience. Prace jakie musimy rozpocząć od początku to zamontowanie ościeżnic. W ten czas trzeba zaopatrzyć się w kliny drewniane lub plastikowe, dzięki nimi zamontujesz ościeżnice równo i nie będzie żądnych różnić. Nie unikniemy pomocy poziomicy,jednak dzięki niej będziemy mieli pewność, że wszystko jest równe i tak jak być powinno. Szczeliny które dostają nam trzeba wypełnić pianką montażową. Dobrą praktyką jest zabezpieczenie ścian przed montażem taśmą lub folią, żeby nie pobrudzić ścian. Kiedy ościeżnice są już zabezpieczone możemy przejść do montażu skrzydła drzwi. Można to zrobić samemu, ale jednak mimo wszystko we dwie osoby lepiej jest. Po zawieszeniu skrzydła drzwi trzeba przejść do regulacji co najlepiej zrobić za pomocą śrubokrętu lub wkrętarki. Regulacja drzwi jest bardzo ważna ponieważ dzięki niej drzwi będą pracowały odpowiednio. Ostatnią rzeczą jaką trzeba zrobić jest zamontowanie klamki.

Samodzielny montaż drzwi to tak naprawdę nic trudnego, więc z łatwością wykonasz to sam w domu.Warto zwrócić jednak uwagę na to czy w karcie gwarancyjnej nie jest napisane, ze drzwi muszą być zamontowane przez profesjonalną ekipę montażową, inaczej gwarancja może się nie liczyć.

Bezpłatny pomiar Wycena online